Sort by
  • Dune: Part Two

  • Avatar: The Way of Water

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Halloween Ends

    ★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • The Riley Sisters

    ★★★½

  • Sticks of Fury

    ★★★½

  • Rosemary A.D. (After Dad)

    ★★★★½

  • Drop Out

    ★★★½

  • Inside Man

    ★½

  • Werewolf by Night

    ★★½

  • Transparent

    ★½

  • Smile

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Inspection

    ★★★½

  • Blonde

  • The Son

    ★★

  • Pinocchio

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Empire of Light

    ★★★

  • The Whale

    ★★★★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Invitation

    ★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★½

  • Groom

    ★★★★

  • Fall

    ★★★

  • Groot Takes a Bath

    ★★½

  • Groot's Pursuit

    ★★

  • The Little Guy

    ★★★

  • Groot's First Steps

    ★★½

  • I Have No Legs, and I Must Run

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★½

  • They/Them

  • Nope

    ★★★★

  • Magnum Opus

    ★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Yung Michal

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • HAIM at Glastonbury 2022

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Checoslovaquia

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • An Avocado Pit

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Thief, His Wife and the Canoe

    ★★★

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

  • Anatomy of a Scandal

    ★★★

  • Dinosaurs - The Final Day with David Attenborough

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Morbius

    ★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Linoleum

    ★★★