Sort by

Robert has logged 222 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Edit this entry  
31
Platoon

Platoon

1986
×
★★★½
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★
Edit this entry  
25
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Marty

Marty

1955
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dolittle

Dolittle

2020
×
Edit this entry  
24
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Chariots of Fire

Chariots of Fire

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
Edit this entry  
16
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Edit this entry  
13
Landscapers

Landscapers

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Trick

The Trick

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Edit this entry  
04
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
01
Driving Miss Daisy

Driving Miss Daisy

1989
×
★★½
Edit this entry  
01
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Pirates

Pirates

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Why You've Never Met The 4th Haim Sister

Why You've Never Met The 4th Haim Sister

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Mating Game

The Mating Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
2025: The World Enslaved by a Virus

2025: The World Enslaved by a Virus

2021
×
½
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The North Water

The North Water

2021
×
★★★★
Edit this entry