Sort by

Robert has logged 29 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mating Game

The Mating Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
2025: The World Enslaved by a Virus

2025: The World Enslaved by a Virus

2021
×
½
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The North Water

The North Water

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cow

Cow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hanging On

Hanging On

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Come

Come

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
BABYBANGZ

BABYBANGZ

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lemongrass Girl

Lemongrass Girl

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nsenene

Nsenene

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happiness Is a Journey

Happiness Is a Journey

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry