Sort by

Robert has logged 618 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jesus Christ Superstar Live in Concert

Jesus Christ Superstar Live in Concert

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Starlets

Starlets

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Other

Other

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
First Kill

First Kill

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
Other Side of the Box

Other Side of the Box

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Born Again

Born Again

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Day of the Dead: Bloodline

Day of the Dead: Bloodline

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Offer

The Offer

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Whiteout

Whiteout

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Allergic Overreaction

Allergic Overreaction

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Rock-a-bye Baby

Rock-a-bye Baby

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Election

The Election

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
2:59

2:59

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Hangman

Hangman

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
The House Call

The House Call

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Where Blood Lies

Where Blood Lies

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Box Room

Box Room

2014
×
★★
Edit this entry  
15
Dual

Dual

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Gwilliam

Gwilliam

2015
×
½
Edit this entry  
15
We Summoned A Demon

We Summoned A Demon

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
TiCK

TiCK

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Muck

The Muck

2014
×
★★
Edit this entry  
14
Superpower Girl

Superpower Girl

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Cost of Living

The Cost of Living

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Spirit #1

Spirit #1

2019
×
★★
Edit this entry  
14
In the Basement

In the Basement

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Grey Matter

The Grey Matter

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
VW

VW

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Good Guy with a Gun

Good Guy with a Gun

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Atomic Ed

Atomic Ed

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Dollmaker

The Dollmaker

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
O.I.

O.I.

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Souls of Totality

Souls of Totality

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hunger

Hunger

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hoaxing

The Hoaxing

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Infracktion

Infracktion

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Quiet Room in Walthamstow

A Quiet Room in Walthamstow

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Bye Bye Baby

Bye Bye Baby

2017
×
★★★
Edit this entry