Sort by

Robert has logged 73 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Date From Hell

Date From Hell

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
East Hell

East Hell

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Dead House

Dead House

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
And They Watched

And They Watched

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Eldritch Code

Eldritch Code

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rue

Rue

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Malacostraca

Malacostraca

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Shhh...

Shhh...

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stand

Stand

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Shift

The Shift

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Sound of Blue, Green and Red

The Sound of Blue, Green and Red

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Psycho Path

Psycho Path

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Slow Creep

Slow Creep

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Last One Screaming

Last One Screaming

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Drunk Parents

Drunk Parents

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Car

Crazy Car

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Special Day

Special Day

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Feeder

Feeder

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Bride

The Bride

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Consurgo

Consurgo

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Marian

Marian

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Model Family

Model Family

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Oscar's Bell

Oscar's Bell

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Don't Ever Change

Don't Ever Change

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Pigskin

Pigskin

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Feeding Time

Feeding Time

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Unidentified

Unidentified

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Outsider

The Outsider

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Nail

Nail

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Offering

The Offering

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vicious

Vicious

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Bargain

Bargain

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
third date

third date

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Rat

The Rat

2019
×
★★
Edit this entry  
11
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Trust Me

Trust Me

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Chromophobia

Chromophobia

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mystery Box

Mystery Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Conventional

Conventional

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Jezebel

Jezebel

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Piggy

Piggy

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Carnivore

Carnivore

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Asian Girls

Asian Girls

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
The Doppel Chain

The Doppel Chain

2017
×
★★★★
Edit this entry