Sort by

Roberts has logged 364 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Flight

Flight

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Minnesota Clay

Minnesota Clay

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Compliance

Compliance

2012
×
Edit this entry  
27
Extraterrestrial

Extraterrestrial

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tabu

Tabu

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Ace Attorney

Ace Attorney

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Red Hook Summer

Red Hook Summer

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sapphires

The Sapphires

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
On the Road

On the Road

2012
×
★★
Edit this entry  
18
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Up!

Up!

1976
×
★★★
Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Butter

Butter

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★
Edit this entry  
12
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

1916
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kansas City Confidential

Kansas City Confidential

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zorro

Zorro

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Deathtrap

Deathtrap

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Solomon and Sheba

Solomon and Sheba

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Lawless

Lawless

2012
×
★★
Edit this entry  
30
Lola Versus

Lola Versus

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★
Edit this entry  
29
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Lisa and the Devil

Lisa and the Devil

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Boys from Brazil

The Boys from Brazil

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Babymakers

The Babymakers

2012
×
★★
Edit this entry  
21
The Hunter

The Hunter

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Your Sister's Sister

Your Sister's Sister

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Flying Swords Of Dragon Gate

Flying Swords Of Dragon Gate

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ted

Ted

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry