Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Reptile

Reptile

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Snake Eater

Snake Eater

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Tigers

American Tigers

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Great Flamarion

The Great Flamarion

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Long Arm of the Law

Long Arm of the Law

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nowhere

Nowhere

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
River of Death

River of Death

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Petrified Forest

The Petrified Forest

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bandit!

Bandit!

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Too Late for Tears

Too Late for Tears

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fast Getaway

Fast Getaway

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crime of Passion

Crime of Passion

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fuzz

Fuzz

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Following

Following

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Manhunt

Manhunt

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Plane

Plane

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Elmer Gantry

Elmer Gantry

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Big Brawl

The Big Brawl

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Strange Love of Martha Ivers

The Strange Love of Martha Ivers

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fight to Win

Fight to Win

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
13 West Street

13 West Street

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Killer is Loose

The Killer is Loose

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Evil Below

The Evil Below

1989
×
Read the review Edit this entry  
29
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Others

The Others

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Piranha II: The Spawning

Piranha II: The Spawning

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Maniac Cop 3: Badge of Silence

Maniac Cop 3: Badge of Silence

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Piranha

Piranha

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mako

Mako

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
Read the review Edit this entry