Sort by

Robert has logged 412 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Timebomb

Timebomb

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Iceman Cometh

The Iceman Cometh

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Irresistible Force

Irresistible Force

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tears of the Sun

Tears of the Sun

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Big 4

The Big 4

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Virtuosity

Virtuosity

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Warriors of Future

Warriors of Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deathstalker II

Deathstalker II

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unleashed

Unleashed

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deathstalker

Deathstalker

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Troll

Troll

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Taking of Beverly Hills

The Taking of Beverly Hills

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dead Man Walking

Dead Man Walking

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death Wish 4: The Crackdown

Death Wish 4: The Crackdown

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lost Bullet 2

Lost Bullet 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wanted: Dead or Alive

Wanted: Dead or Alive

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maximum Force

Maximum Force

1992
×
Read the review Edit this entry  
23
Silverado

Silverado

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Air America

Air America

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry