Sort by

Robert has logged 30 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Starman

Starman

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avenging Force

Avenging Force

1986
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Core

The Core

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
El Gringo

El Gringo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Red Sun Rising

Red Sun Rising

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hollow Point

Hollow Point

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Sunday

Black Sunday

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Matewan

Matewan

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Doomsday

Doomsday

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Iron Eagle III

Iron Eagle III

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dragon Fight

Dragon Fight

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The 8 Diagram Pole Fighter

The 8 Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aftermath

Aftermath

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tiger Claws II

Tiger Claws II

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The King of the Kickboxers

The King of the Kickboxers

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Iron Eagle II

Iron Eagle II

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Drive

Drive

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Supercop 2

Supercop 2

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Centurion

Centurion

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry