RSS feed for robiethecat
  • The Two Faces of Dr. Jekyll

    ★★★

  • The Dark Half

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Boys from Brazil

    ★★★

  • Clash of the Titans

    ★★½

  • Sky Captain and the World of Tomorrow

    ★★★

  • The Jigsaw Man

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • The ABC Murders

    ★★★½

  • Deadlier Than the Male

    ★★★

  • It

    ★½

  • It

    ★★★

  • The Razor's Edge

    ★★★

  • Stripes

    ★★★★

  • Scrooged

    ★★½

  • The Monuments Men

    ★★★

  • Get Smart