RSS feed for Robin

Robin has logged 248 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Celebration Day

Celebration Day

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Celtic Woman: A Christmas Celebration

Celtic Woman: A Christmas Celebration

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carriers

Carriers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Food, Inc.

Food, Inc.

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scooby-Doo Meets the Boo Brothers

Scooby-Doo Meets the Boo Brothers

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Superman

Superman

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Psycho Legacy

The Psycho Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
8MM

8MM

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Savage Streets

Savage Streets

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Liz & Dick

Liz & Dick

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brave

Brave

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Livid

Livid

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ted

Ted

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Am Bruce Lee

I Am Bruce Lee

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil's Carnival

The Devil's Carnival

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Second Skin

Second Skin

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red State

Red State

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anvil! The Story of Anvil

Anvil! The Story of Anvil

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heathers

Heathers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Majestic

The Majestic

2001
×
Read the review Edit this entry  
12
Being Elmo: A Puppeteer's Journey

Being Elmo: A Puppeteer's Journey

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Faces in the Crowd

Faces in the Crowd

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Fame

Fame

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fame

Fame

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry