RSS feed for Robin

Robin has logged 281 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eli

Eli

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Current War

The Current War

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shining

The Shining

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Possessed

Possessed

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Escape to Victory

Escape to Victory

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry