• Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Ferry

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • One Year

  • Coming 2 America

    ★½

  • The Serpent

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Tailgate

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Club of Ugly Children

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • The Dirt

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Mule

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Christopher Robin

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Godless

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Veronica

  • American Made

    ★★★★

  • Manhunt

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • history of the entire world, i guess

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

  • Going in Style

    ★★★