• The Mauritanian

    ★★★½

  • Bliss

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • First Date

    ★★★

  • Land

    ★★★½

  • At the Ready

    ★★★★

  • Jockey

    ★★★★

  • Passing

    ★★★

  • Searchers

    ★★

  • Eight for Silver

    ★★★½

  • Wild Indian

    ★★★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★★

  • Try Harder!

    ★★★★

  • Mother Schmuckers

    ★★

  • In the Earth

    ★★★

  • John and the Hole

    ★★½

  • Homeroom

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Raspberry

    ★★★★½

  • Locked Down

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★★

  • Come Play

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Don't Look Back

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Archenemy

    ★★½

  • Molto Bella

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Bombardier Blood

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Magic Camp

    ★★★

  • I Used to Go Here

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Irresistible

    ★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • The Rental

    ★★½

  • You Should Have Left

    ★★

  • Artemis Fowl

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Think Like a Dog

    ★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★

  • Capone

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • Cowboys

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★