Sort by
  • Copenhagen Cowboy

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Violent Night

  • The Viewing

    ★★★★

  • The Outside

    ★★½

  • The Autopsy

    ★★★★

  • Graveyard Rats

    ★½

  • Lot 36

    ★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Halloween Ends

    ½

  • Christmas Bloody Christmas

    ½

  • Trick or Treat Scooby-Doo!

    ★★★★

  • Hellraiser

    ★½

  • The Munsters

    ★★★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★½

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★½

  • The Whale

  • Bones and All

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

  • White Noise

  • TÁR

    ★★

  • Barbarian

  • Salvation Has No Name

  • Shark Side of the Moon

    ½

  • Prey

    ★★½

  • Skinamarink

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★★★

  • Detective vs. Sleuths

    ★★★★

  • Night of the Coconut

    ½

  • Clever Girl - How to Train Your Dinosaur

  • Obi-Wan Kenobi

    ½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Corsage

    ★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

    ½

  • Armageddon Time

  • Magic Spot

  • Shin Ultraman

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • RRR

    ★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Fruits Basket -prelude-

    ★★★★

  • Geographies of Solitude

  • The Novelist's Film

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Pure Japanese

    ★★

  • Sharp Stick

    ★★½

  • Speak No Evil

    ½

  • Fire of Love

  • Scream

    ★½

  • Me and The Matrix

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ½

  • The Child and the Goose

  • Princess Dragon

    ★½

  • Barber Westchester

    ★★★★★

  • Pests