Sort by

Dante has logged 22 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Violet & Daisy

Violet & Daisy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
mask dog

mask dog

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Rent-a-Cat

Rent-a-Cat

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Falling in Love

Falling in Love

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Clockstoppers

Clockstoppers

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mind the Gap

Mind the Gap

2016
×
Edit this entry  
23
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
This Actually Happens a Lot

This Actually Happens a Lot

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Feed the Kitty

Feed the Kitty

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fagara

Fagara

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Caravaggio

Caravaggio

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry