• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • Bad Ben: Benign

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Me You Madness

    ★½

  • In the Earth

    ★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • Peninsula

    ★★½

  • Money Plane

    ★★

  • The Rental

    ★★★

  • Deadly Mile High Club

    ★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Black Christmas

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Scare Package

    ★★★

  • VFW

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Synchronic

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½