• The Golden Glove

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • We Are Little Zombies

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Reign of the Supermen

    ★★

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • The VelociPastor

    ★★★

  • FP2: Beats of Rage

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Chowboys

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Ben Is Back

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • The Predator

    ★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Brothers' Nest

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Best F(r)iends: Volume 2

    ★★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Border

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Puppet Master: The Littlest Reich

    ★★★½

  • Violence Voyager

    ★★★★½

  • Batman Ninja

    ★★★★½

  • Paradox

    ½

  • The Ranger

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • The Field Guide to Evil

    ★★★

  • Fast Color

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★

  • Unsane

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • An Evening with Beverly Luff Linn

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★½

  • Category III: The Untold Story of Hong Kong Exploitation Cinema

    ★★★★

  • Bright

  • The Post

    ★★★★