• The Thousand Faces of Dunjia

    ★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Purgatory Road

    ★★★½

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★½

  • The Beyond

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★½

  • Mom and Dad

    ★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • It

    ★★★★½

  • The Wild Boys

    ★★★★

  • Best F(r)iends: Volume 1

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Hostiles

    ★★★½

  • Suburbicon

    ★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Death Note

    ★★

  • The Dark Tower

  • Let the Corpses Tan

    ★★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • China Salesman

    ★★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • The Villainess

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Square

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Kill Switch

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Blade of the Immortal

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • The Endless

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Top Knot Detective

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • Power Rangers

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Song to Song

    ★★½

  • The Foreigner

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Guardians

    ½

  • Skins

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Tom of Finland

    ★★★★

  • Justice League Dark

    ★★★½

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★