• Last Night in Soho

  • Spencer

  • Dune

  • Belfast

  • The Power of the Dog

  • Respect

  • The Green Knight

  • Off the Rails

  • Old

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Stillwater

  • Annette

  • In the Heights

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★

  • Supernova

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Night of the Kings

  • Tenet

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The World to Come

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Courier

  • Dream Horse

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Saint Maud

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Lingua Franca

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Ma

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Fisherman’s Friends

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • The Aftermath

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½