Sort by
  • Wings of Desire

    ★★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★★

  • The Muppet Christmas Carol

    ★★★★½

  • The Human Condition I: No Greater Love

    ★★★★½

  • The Human Condition III: A Soldier's Prayer

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Dracula

    ★★★½

  • The Children's Hour

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Roman Holiday

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Toy Story 2

    ★★★★½

  • Prizzi's Honor

    ★★★

  • My Beautiful Laundrette

    ★★★★

  • Desert Hearts

    ★★★★

  • Mishima: A Life in Four Chapters

    ★★★★