abby has logged 113 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
26
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Edit this entry  
16
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
Read the review Edit this entry  
05
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killer Legends

Killer Legends

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Pokémon 3: The Movie - Spell of the Unown

Pokémon 3: The Movie - Spell of the Unown

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
Read prior review Edit this entry  
20
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
Read the review Edit this entry  
20
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Prom Night

Prom Night

2008
×
Read the review Edit this entry  
19
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry