Sort by

abby has logged 91 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Split

Split

2016
×
Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mystic River

Mystic River

2003
×
Edit this entry  
22
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
Edit this entry  
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
Edit this entry  
28
Circle

Circle

2015
×
Edit this entry  
28
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
Edit this entry  
28
Children of Men

Children of Men

2006
×
Edit this entry  
27
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Psycho

Psycho

1998
×
Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
Edit this entry  
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
Edit this entry  
11
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
05
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Extinction

Extinction

2018
×
Edit this entry  
27
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
22
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Housemaid

The Housemaid

2016
×
Edit this entry  
04
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
01
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
Edit this entry  
29
Patient Seven

Patient Seven

2016
×
★½
Edit this entry  
27
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cujo

Cujo

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Lights Out

Lights Out

2016
×
Edit this entry  
03
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry