• Nomadland

  • Tenet

    ★★

  • Greyhound

  • Extraction

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Spenser Confidential

  • Onward

  • Ellie and Abbie (and Ellie's Dead Aunt)

  • The Social Dilemma

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Confession Killer

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

  • Knives Out

    ★★★

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

  • The Fanatic

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Secret Life of Pets 2

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

  • Brightburn

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Missing Link

  • Shazam!

    ★★

  • Pet Sematary

  • The Highwaymen

  • Us

    ★★★

  • Dumbo

  • Booksmart

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Paddleton

  • Alita: Battle Angel

  • Fighting with My Family

  • Greener Grass

  • The Souvenir

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • High Flying Bird

  • Monos

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Farewell

  • The Boy Who Harnessed the Wind

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Glass

    ★★

  • Escape Room

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

  • Mary Queen of Scots

  • Creed II