Rocco has logged 35 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Edit this entry  
03
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
Edit this entry  
10
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★
Edit this entry  
09
Moon

Moon

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Onward

Onward

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Greyhound

Greyhound

2020
×
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Speed

Speed

1994
×
★★★
Edit this entry  
09
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
14
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Edit this entry  
07
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
Edit this entry  
07
King Kong

King Kong

2005
×
Edit this entry  
06
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read prior review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Gravity

Gravity

2013
×
Edit this entry  
17
Free Solo

Free Solo

2018
×
Edit this entry  
16
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry