• Schumacher

  • José Afonso: Traz Outro Amigo Também

    ★★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Bem Bom

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Bruno Nogueira: Depois do Medo

  • Puparia

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Listen

    ★★★½

  • Life Won't Last Forever

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Ana and Maurizio

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace

    ★★★★

  • Normal People Confessions

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • Other, Like Me

    ★★★★

  • Days

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

  • Go!

    ★★½

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

  • 1917

    ★★★★

  • Keyboard Fantasies: The Beverly Glenn-Copeland Story

    ★★★★½

  • Bruno Aleixo's Film

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Billie

    ★★★½

  • The Domain

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★½

  • A Pleasure, Comrades!

  • Lição de Voo Nº1

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½