jesa has logged 28 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Dismissed

Dismissed

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Team Thor: Part 1

Team Thor: Part 1

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Cool Cat Saves the Kids

Cool Cat Saves the Kids

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
True Believer

True Believer

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Soapdish

Soapdish

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry