• Anelka: Misunderstood

    ★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Sol Levante

    ★★

  • A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

    ★★★

  • Graceful Agitation

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Suki

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • League of Legends Origins

    ★★★★

  • Make Me a Sandwich

    ★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Enter the Anime

  • The Lion King

    ★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★½

  • Anima

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • L'Observateur

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Nowhere, Nobody

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Vice

    ★½

  • Parque Mayer

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • A Simple Favor

  • Mile 22

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • One Small Step

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Animal Behaviour

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Bobby Robson: More Than a Manager

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Papers, Please: The Short Film

    ★★★★★