Rodrigo has logged 18 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Unsettling Scenes

Unsettling Scenes

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Graceful Agitation

Graceful Agitation

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suki

Suki

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★½
Read the review Edit this entry