• American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • So Much Love to Give

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Arkansas

    ★★½

  • Sputnik

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Main Event

    ★½

  • The Occupant

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★

  • Adú

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • The Heist of the Century

    ★★★

  • Caliphate

    ★★★★

  • The Immortal

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Get In

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Heroic Losers

    ★★★½

  • 7500

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • The Specials

    ★★★½

  • The Traitor

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★

  • Brightburn

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★½

  • 4x4

    ½

  • The Highwaymen

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★½

  • Piranhas

    ★★½

  • Miss Bala

    ★★

  • Luce

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bad Seeds

    ★★★½

  • Creed II

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★½

  • In Fabric

  • Green Book

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Witness

    ★★★