Sort by

aibacn has logged 369 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Call Me by Your Maid

Call Me by Your Maid

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Baby Cult

Baby Cult

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Appendage

Appendage

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Three Instagram Models Have a Picnic

Three Instagram Models Have a Picnic

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Mystery 101: An Education in Murder

Mystery 101: An Education in Murder

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Mystery 101: Dead Talk

Mystery 101: Dead Talk

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Mystery 101: Playing Dead

Mystery 101: Playing Dead

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mystery 101: Words Can Kill

Mystery 101: Words Can Kill

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Sherlock: The Empty Hearse

Sherlock: The Empty Hearse

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sherlock: The Blind Banker

Sherlock: The Blind Banker

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Sherlock: The Reichenbach Fall

Sherlock: The Reichenbach Fall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sherlock: The Great Game

Sherlock: The Great Game

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry  
16
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Mystery 101

Mystery 101

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The Party Slasher

The Party Slasher

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
star-crossed: the film

star-crossed: the film

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Dear Zindagi

Dear Zindagi

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Alex's Dream

Alex's Dream

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
He's All That

He's All That

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
VOIR

VOIR

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Edit this entry  
02
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Read prior review Edit this entry  
30
You Are the Apple of My Eye

You Are the Apple of My Eye

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry