Sort by

aibacn has logged 39 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
You Are the Apple of My Eye

You Are the Apple of My Eye

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
22
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Edit this entry  
20
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
Edit this entry  
20
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
The Claudia Kishi Club

The Claudia Kishi Club

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
Edit this entry  
10
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Adventures of Young Indiana Jones: The Perils of Cupid

The Adventures of Young Indiana Jones: The Perils of Cupid

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
After

After

2019
×
★★
Edit this entry  
02
The Audition

The Audition

2015
×
★★★★★
Edit this entry