Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lover, Stalker, Killer

Lover, Stalker, Killer

2024
×
★★★½
Edit this entry  
12
Orion and the Dark

Orion and the Dark

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★
Edit this entry  
09
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Robot Dreams

Robot Dreams

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ricky Gervais: Armageddon

Ricky Gervais: Armageddon

2023
×
Edit this entry  
27
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Restore Point

Restore Point

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
Edit this entry  
25
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Teachers’ Lounge

The Teachers’ Lounge

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Nightmare

American Nightmare

2024
×
★★★
Edit this entry  
21
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
14
The Curse

The Curse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rush: Beyond The Lighted Stage

Rush: Beyond The Lighted Stage

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Attenberg

Attenberg

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Man Who Thought Life

The Man Who Thought Life

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eileen

Eileen

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Porcupine Tree: Closure/Continuation. Live. Amsterdam 07-11-22

Porcupine Tree: Closure/Continuation. Live. Amsterdam 07-11-22

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Monster

Monster

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Artifice Girl

The Artifice Girl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Limbo

Limbo

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Survival of Kindness

The Survival of Kindness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Squaring the Circle (The Story of Hipgnosis)

Squaring the Circle (The Story of Hipgnosis)

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chopper

Chopper

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Train

The Train

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Songs from the Second Floor

Songs from the Second Floor

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry