RSS feed for Rod

Rod has logged 19 entries for films during February 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Paperboy

The Paperboy

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Room 237

Room 237

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
How to Survive a Plague

How to Survive a Plague

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chained

Chained

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Quiet Earth

The Quiet Earth

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry