RSS feed for Rod
  • Charade

    ★★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Kiss Me Deadly

    ★★★★★

  • Uncle Buck

    ★★★★

  • The Trip to Spain

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Murder, My Sweet

    ★★★½

  • Looney Tunes: Back in Action

    ★★½

  • My Bodyguard

    ★★★★

  • Detour

    ★★★★

  • One False Move

    ★★★★

  • Cairo Station

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The Trip to Italy

    ★★★½

  • Wait Until Dark

    ★★★★½

  • The Trip

    ★★★½

  • XTC: This Is Pop

    ★★★½

  • Foreign Correspondent

    ★★★★