• Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • La contemplation du mystère

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Nightbooks

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★

  • Mass

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Censor

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½