giovanna has logged 155 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Out

Out

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ava

Ava

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Run

Run

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Edit this entry  
19
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
19
Critters

Critters

1986
×
★★★
Edit this entry  
16
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★
Edit this entry  
15
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
Christine

Christine

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tonight It's You

Tonight It's You

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Teeth

Teeth

2007
×
★★½
Edit this entry  
02
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1983
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
17
DeVour

DeVour

2005
×
½
Read the review Edit this entry