Luis has logged 117 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Una

Una

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Burying the Ex

Burying the Ex

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Darkness

The Darkness

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
XX

XX

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
78/52

78/52

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Housewife

Housewife

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Edit this entry