Luis has logged 26 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★★
Edit this entry  
28
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Rain in the Eyes

Rain in the Eyes

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
November

November

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Aeronauts

The Aeronauts

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
This Magnificent Cake!

This Magnificent Cake!

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
The Turning

The Turning

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★★
Edit this entry  
16
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
7500

7500

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Ju-on: Origins

Ju-on: Origins

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★★★
Edit this entry