• Close Enemies

    ★★★★

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★

  • The Accused

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Greta

    ★★★

  • The Predator

    ★★

  • Never Look Away

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★½

  • The Nun

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Destroyer

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★

  • The Happytime Murders

    ★★★

  • May the Devil Take You

    ★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Cam

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Calibre

    ★★★★

  • LEGO House – Home of the Brick

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • Knife+Heart

    ★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • This Magnificent Cake!

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Fahrenheit 451

    ★★★

  • Border

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Everybody Knows

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • St. Agatha

    ★★★

  • Rampage

    ★★★

  • Parallel

    ★★★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★

  • The Titan

    ★½

  • Batman Ninja

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Ghostland

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Heavy Trip

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Bungo Stray Dogs: Dead Apple

    ★★★

  • Mary Magdalene

    ★★