• Ready Player One

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Heavy Trip

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Bungo Stray Dogs: Dead Apple

    ★★★

  • Mary Magdalene

    ★★

  • The Wolf House

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Caravaggio: The Soul and the Blood

    ★★★

  • The Heiresses

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Red Sparrow

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Lords of Chaos

    ★★★★★

  • Kusama : Infinity

    ★★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • La leyenda del Charro Negro

    ★★★

  • Summer of 84

    ★★★★

  • The Night Eats the World

    ★★★

  • The Commuter

    ★★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★★

  • Gina

    ★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Bright

    ★★½

  • All the Money in the World

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Perfect Strangers

    ★★★

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Terrified

    ★★★

  • Marrowbone

    ★★★

  • Mazinger Z: Infinity

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Witkin & Witkin

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Current War

    ★★★★

  • Belzebuth

    ★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Errementari: The Blacksmith and the Devil

    ★★★

  • What the Waters Left Behind

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Cold Skin

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★★★★

  • Spielberg

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Flatliners

    ★★½

  • Love Me Not

    ★★★★

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★★★

  • 1922

    ★★★

  • Cerulia

    ★★★★★

  • Gauguin: Voyage to Tahiti

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • The Wife

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★★★

  • Revenge

    ★★★

  • Mom and Dad

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★★