Sort by
  • Leave the World Behind

  • Five Nights at Freddy's

    ★★½

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★

  • Totally Killer

    ★★★½

  • The Continental: From the World of John Wick

    ★★★½

  • No One Will Save You

    ★★★★½

  • The Creator

    ★★★★½

  • When Evil Lurks

    ★★★½

  • Next Goal Wins

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • Explanation for Everything

    ★★★★

  • Saltburn

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★★

  • Nimona

    ★★★★½

  • Meg 2: The Trench

    ★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • BEEF

    ★★★

  • Air

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Tetris

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Sharper

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

    ½

  • Flora and Son

    ★★★½

  • Against the Tide

    ★★★★

  • STILL: A Michael J. Fox Movie

  • The Pale Blue Eye

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • The Murmuring

    ★★★★

  • The Viewing

    ★★★★★

  • Dreams in the Witch House

    ★★★★

  • Pickman's Model

    ★★★★½

  • The Outside

    ★★★★

  • The Autopsy

    ★★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★

  • Lot 36

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • The Watcher

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Smile

    ★★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • The Greatest Beer Run Ever

    ★★★★

  • Cyberpunk: Edgerunners

    ★★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • Sick

    ★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Athena

    ★★★★½