• Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Report

    ★★★

  • The Great Hack

    ★★★

  • Late Night

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Glass

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Welcome to Marwen

    ★½

  • Vice

    ★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Skyscraper

    ★½

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★½

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

  • Alex Strangelove

    ★★★

  • Rampage

  • Ready Player One

    ★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★