• Black Mirror: USS Callister

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Spielberg

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Death Note

    ½

  • Marvel's The Defenders

    ★★★½

  • American Made

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The House

  • In a Heartbeat

  • Good Time

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • The Rider

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • Power Rangers

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★½

  • Big Little Lies

  • Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • The Space Between Us

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Sense8: Happy F*cking New Year

  • Fences

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Silence

    ★★★★½

  • Office Christmas Party

    ★★

  • Allied

    ★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • Yuri!!! on Ice

    ★★★★★

  • Split

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Snowden

    ★★

  • Jackie

    ★★★★½

  • Sing

  • Sully

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★