• La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Shin Godzilla

    ★★★★½

  • Ghostbusters

    ★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Independence Day: Resurgence

  • The Secret Life of Pets

    ★★

  • Central Intelligence

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★½

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • Now You See Me 2

    ★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Angry Birds Movie

    ★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Mother's Day

    ½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • The Whole Truth

    ★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Allegiant

    ½

  • Whiskey Tango Foxtrot

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Certain Women

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★

  • ERASED

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Joy

    ★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Spectre

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★★½

  • The Walk

    ★★½

  • The Intern

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½

  • Vacation

    ★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★½

  • San Andreas

    ★★

  • Sicario

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 2

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Spy

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Furious 7

    ★★★½

  • The DUFF

    ★★½

  • Jupiter Ascending

    ★★★

  • Tangerine

    ★★★★

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★½

  • Into the Woods

    ★★★