• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

    ★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • What Josiah Saw

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Dr. Death

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • The Forever Purge

  • Luca

    ★★★★

  • Catch the Fair One

    ★★★★

  • We Need to Do Something

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Dinner Is Served

    ★★★½

  • Let's Be Tigers

    ★★★★

  • The Last of the Chupacabras

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★