• Gosford Park

    ★★★★

  • Gentlemen Prefer Blondes

    ★★★

  • An American in Paris

    ★★★½

  • Breakfast at Tiffany's

    ★★★

  • Cabaret

    ★★★★½

  • Love Actually

    ★★★★½

  • Clueless

    ★★★★★

  • The Polar Express

    ★★★½

  • The Santa Clause

    ★★★

  • Inside I'm Dancing

    ★★★★

  • Slapstick (Of Another Kind)

    ★★

  • The Umbrellas of Cherbourg

    ★★★½

  • Singin' in the Rain

    ★★★★

  • Up

    ★★★

  • Yes Man

    ★★★½

  • Bee Movie

    ★★

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★★½

  • Superbad

    ★★★★