Sort by

Roman has logged 166 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Resident Evil: Damnation

Resident Evil: Damnation

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Better Days

Better Days

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Captain

The Captain

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
King Kong Escapes

King Kong Escapes

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jade Dynasty

Jade Dynasty

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Itsy Bitsy

Itsy Bitsy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wu-Tang Clan: Of Mics and Men

Wu-Tang Clan: Of Mics and Men

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Bravest

The Bravest

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry