Roman has logged 22 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Everest

Everest

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry