Roman has logged 24 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Goon

Goon

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fury

Fury

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry